Epson T1294 Original Ink Cartridge C13T12944012 Yellow
Buy More, Save More
Each
from 3 Pieces
0 out of 5 stars
(No reviews yet)
Brand:Epson Viking No.9109622
Free gift
Optimise the performance of your Epson printer
Read full description
Switch and save with our own brand:
Viking T1294 Compatible Epson Ink Cartridge C13T12944012 Yellow
Buy More, Save More
Each
from 3 Pieces
Quantity excl. VAT Saving
Currently in stock We currently offer delivery within 2 working days
Key Specifications
  • Vivid yellow ink for bold prints
  • Reliable Epson printer fit
  • Prints with crystal clarity
  • Consistent colour performance
  • Designed by Epson for Epson
  • 7ml ink, 470-page yield
Description
Often bought together
Specifications
Viking No. 9109622
EAN/UPC 8715946624747
Approx. Prints (sheets) 470
Basic Product Colour Yellow
Brand Epson
Cart. No. T1294
Compatibility Epson Stylus Office B 42 WD,Stylus Office BX 305 F,Stylus Office BX 305 FW,Stylus Office BX 306 FW +,Stylus Office BX 320 FW,Stylus Office BX 525 WD,Stylus Office BX 535 WD,Stylus Office BX 625 FWD,Stylus Office BX 630 FW,Stylus Office BX 630 FWD,Stylus Office BX 630,Stylus Office BX 635 FWD,Stylus Office BX 925 FWD,Stylus Office BX 935 FWD,Stylus SX 230,Stylus SX 235 W,Stylus SX 235,Stylus SX 420 W,Stylus SX 425 W,Stylus SX 430 W,Stylus SX 435 W,Stylus SX 438 W,Stylus SX 440 W,Stylus SX 445 W,Stylus SX 525 W,Stylus SX 525 WD,Stylus SX 535 WD,Stylus SX 620 FW,Workforce WF 3010 DW,Workforce WF 3010,Workforce WF 3520 DWF,Workforce WF 3520,Workforce WF 3530 Dtwf,Workforce WF 3530,Workforce WF 3540 DTWF,Workforce WF 3540,Workforce WF 7015 DW,Workforce WF 7015,Workforce WF 7515,Workforce WF 7525