0818 27 0151
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Ferret Tools Wristband for mobile phones CWWB360A
Only
€20.99
Each
We are sorry, this product is unavailable.
Ferret Tools Wristband for mobile phones CWWB360A
Brand:Ferret Tools Viking No.1237045
Only
€20.99
Each
€25.82 incl. VAT
We are sorry, this product is unavailable.
Description
The Ferret Wristband is a universal phone holder that will securely attach any smart phone from 9 to 15cm (3.5-6in) to your wrist. With a 360 degree rotatable front section the phone can easily be turned to the perfect angle needed for any situation.
The wristband securely holds your phone whilst using the Ferret Camera keeping your hands free for ease of use.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1237045 |
| EAN/UPC | 0793618322915 |
| Basic Colour | Black |
| Brand | Ferret Tools |
| Colour | Black |
| Manufacturer Part No. | CWWB360A |
| Model Number | CWWB360A |
| Product Type | Wristband for mobile phones |
| Responsible Person for the EU | (, web/email:) |
| Unit | Each |
| Weight | 70 g |
| What's in the box | 1 x Wristband |