0818 27 0151
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Samsung Galaxy A36 5G Enterprise Edition Dual SIM 128 GB Black
Buy More, Save More
€434.99
Each
from 3 Pieces
We are sorry, this product is unavailable.
Samsung Galaxy A36 5G Enterprise Edition Dual SIM 128 GB Black
Brand:Samsung Viking No.1286688
New
Samsung balanced enterprise performance with refined modern business styling
Samsung Galaxy Mobile Phone supports professional workloads with strong processing, efficient cooling and long battery life, ensuring consistent productivity throughout busy schedules.
Read full description
Buy More, Save More
€434.99
Each
from 3 Pieces
€535.04 incl. VAT
| Quantity | excl. VAT | Saving | |
|---|---|---|---|
| 1 Each | €454.99 | ||
| 2 Each | €444.99 | -2% | |
| 3+ Pieces | €434.99 | -4% | |
Would you like us to email you when this item is back in stock?
We are sorry, this product is unavailable.
Description
Galaxy A36 5G combines a slim, minimalist design with a durable glass back and flat frame. Available in four vibrant colours, it delivers strong performance with an Octa‑core processor and enhanced cooling. The 5,000 mAh battery supports long use and fast 45 W charging.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1286688 |
| EAN/UPC | 08806097300250 |
| Basic Colour | Black |
| Bluetooth | With Bluetooth |
| Brand | Samsung |
| Colour | Black |
| Connection Type | USB Type-C |
| Dimensions | 7.82 (W) x 0.74 (D) x 16.29 (H) cm |
| GPS | Yes |
| Internal Storage | 128 GB |
| Manufacturer Part No. | SM-A366BZKBEEB |
| Model Number | A36 |
| Operating System | Android 15 |
| Product Area | New Product |
| Product Type | Mobile Phone |
| Responsible EU Party GPSR | Samsung Electronics GmbH |
| Responsible Person for the EU | Samsung Electronics GmbH (Am Kronberger Hang 6, 65824 Schwalbach am Taunus, DE, web/email:info@samsung.de) |
| Screen Size | 17 cm (6.7") |
| Unit | Each |
| Weight | 195 g |
| Wi-Fi | Wi-Fi |