0818 27 0151
Customer service
Customer service
Our customer support is available every working day between 8am and 4pm.
Samsung Galaxy S25 Dual SIM 128 GB Blue
Buy More, Save More
€959.00
Each
from 3 Pieces
Samsung Galaxy S25 Dual SIM 128 GB Blue
Brand:Samsung Viking No.1286696
New
Samsung flagship productivity enhanced through precision design and intelligence
Samsung Galaxy Mobile Phone integrates advanced tools, smooth performance and intelligent features, empowering professionals to manage productivity, communication and content efficiently.
Read full description
Buy More, Save More
€959.00
Each
from 3 Pieces
€1,179.57 incl. VAT
| Quantity | excl. VAT | Saving | |
|---|---|---|---|
| 1 Each | €999.00 | ||
| 2 Each | €979.00 | -2% | |
| 3+ Pieces | €959.00 | -4% | |
Key Specifications
- Sleek rounded design
- Strong titanium frame
- Gorilla Armor 2 glass
- IP68 durability rating
- Built-in S Pen
- Personalised daily insights
- Audio Eraser for clear sound
- Energy Score health sync
- Qualcomm Snapdragon processor
- 6.2" screen size
Description
Galaxy S25 Ultra features a sleek rounded design with a strong titanium frame, Gorilla Armor 2 glass and IP68 durability. Built‑in S Pen boosts productivity. Now Brief provides personalised daily insights, while Audio Eraser cleans video sound and Energy Score syncs with Galaxy Watch or Ring for tailored health coaching.
Often bought together
Specifications
| Viking No. | 1286696 |
| EAN/UPC | 08806095851143 |
| Basic Colour | Blue |
| Bluetooth | With Bluetooth |
| Brand | Samsung |
| Colour | Blue |
| Connection Type | USB Type-C |
| Dimensions | 7.05 (W) x 0.72 (D) x 14.69 (H) cm |
| GPS | Yes |
| Internal Storage | 128 GB |
| Manufacturer Part No. | SM-S931BLBDEUB |
| Model Number | S25 |
| Operating System | Android 15 |
| Processor | Qualcomm Snapdragon |
| Product Area | New Product |
| Product Type | Mobile Phone |
| Responsible EU Party GPSR | Samsung Electronics GmbH |
| Responsible Person for the EU | Samsung Electronics GmbH (Am Kronberger Hang 6, 65824 Schwalbach am Taunus, DE, web/email:info@samsung.de) |
| Screen Size | 15.8 cm (6.2") |
| Unit | Each |
| Weight | 162 g |
| Wi-Fi | Wi-Fi |